Most na KAC-u

Wiem, że Warszawa to nie cały świat. Warszawa to nawet nie cała Polska, ale to do jakich decyzji na "wysokim szczeblu" jest w stanie doprowadzić jeden spalony most przekracza wszelkie granice.

fot. Wikipedia / na lic. CC

Myślicie, że Most Łazienkowski jest jedynym mostem w Warszawie wyłączonym z ruchu z przyczyn losowych? Chcielibyście otwarcia Mostu Śląsko-Dąbrowskiego? Nic z tego. Ratusz ma zupełnie inny pomysł na los warszawskich kierowców. Jaki? Wystarczy ZAMKNĄĆ kolejny most! Tak, to nie jest pomyłka. W godzinach 7–10 (czyli tych, które najbardziej interesują kierowców) wjazd na Most Poniatowskiego z Wału Miedzeszyńskiego jest ZAKAZANY (pomijam już liczne, nowe BUS pasy jakże uwielbiane przez kierowców)!

Nie znam się na organizacji ruchu i nie znam się na budowaniu mostów, ale patrząc na to co dzieje się na ulicach ciśnie mi się na usta jedno sformułowanie — co za DEBIL to wymyślił?! Jestem w błędzie? Proszę bardzo, niech ów debil przekaże mi — kierowcy — racjonalne argumenty przemawiające za taką, a nie inną organizacją ruchu w Warszawie, a przez miesiąc dam zarobić ZTM i będę poruszał się tylko i wyłącznie komunikacją miejską.

"Warszawiacy, przesiądźcie się do autobusów" - zamiast ułatwiać życie kierowcom w tych trudnych chwilach ktoś "mądry" i "ważny" robi coś zupełnie odwrotnego. Mam wrażenie, że w chwili, w której Rosjanie czy inny "ważny" naród odciąłby nam dostawy gazu w odpowiedzi rządu usłyszelibyśmy "rozpalcie ogniska, ale uważajcie bo nałożyliśmy nowe obostrzenia dotyczące palenia ognisk przy domach i za ich nierespektowanie będziemy dotkliwie karali".

Szkoda, że pod warszawskim ratuszem nikt nie składuje desek …

Zobacz również: Jak Volkswagen I.D. Vizzion redefiniuje pojęcie limuzyny klasy wyższej?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Blogi:

Dlaczego Sébastien Loeb wystartował w Monte Carlo i jak długo potrwa dominacja Volkswagena? Maciek testuje - Mazda 3 2.0 Sky-G SkyPassion Rewolucja bez rozgłosu Mercedes-Benz W109 300 SEL 1971 10 najważniejszych pytań o sezon 2015 Formuły 1 Maciek testuje - Škoda Fabia III Szybki Kubica i zbyt wiele szumu wokół niego Turbodoładowany czy wolnossący - oto jest pytanie Maciek testuje - nowy Opel Corsa KAC - Na pohybel Niemcom Autonostalgia Classic Gala Warszawa Kupić samochód za rozsądną cenę - finał MotoOrkiestra Toruń 2015 Mercedes 450 SL (R107) - blacharka fartuch i ściana grodziowa Ford Mondeo - długo oczekiwana nowość Moje zdjęcia samochodów przed i po obróbce [2014] Rajd Dakar na płótnie KAC - Kaczor gra w zielone Mercedes 450 SL (R107) - komora silnika OSRAM Night Breaker Unlimited H7 - test żarówek Giełda klasyków: Top 100 w 2014 roku Przed Fernando Alonso bardzo trudne zadanie – pokonać Jensona Buttona! KAC - Kaczor z temperamentem Wielkie Piękno - historia pewnej włoskiej marki

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo] Lexus NX 300h Prestige – test [wideo]